מה הן כתובות אינטרנט DNS ?

13 מאי 2018, פורסם על ידי Admin ב- קידום בגוגל

DNS היא שיטה המתרגמת בין כתובת אינטרנט כמו שאנחנו מכירים אותה למשל www.matara-online.co.il לכתובת IP, שבה מאוחסן האתר המבוקש.
DNS ממיר באופן אוטומטי את השמות שאנחנו כותבים בשורת הכתובת בדפדפן שלנו לכתובות ה- IP של שרתים המארחים את האתרים אליהם אנחנו רוצים להיכנס.
DNS משתמש במסד נתונים גדול על מנת לאחסן את השמות של האתרים אליהם אנחנו מנסים להגיע, לצד כתובות ה- IP שלהם ולקשר בין השניים.

מסד הנתונים של ה-DNS יושב בתוך היררכיה של שרתי מסד נתונים מיוחדים. כאשר לקוחות כמו דפדפני אינטרנט מגישים בקשות הקשורות לשמות של שרתים מאחרים, פיסת תכנה הנקראת מפענח ה-DNS (בדרך כלל נמצאת בתוך הרשת של מערכת ההפעלה) יוצרת קשר עם שרת DNS כדי לדעת מהי כתובת ה- IP של השרת המארח ברשת. אם שרת ה- DNS אינו כולל את המיפוי הדרוש, הוא יעביר בתורו את הבקשה לשרת DNS שונה ברמה הבאה הגבוהה יותר בהיררכיה. לאחר כמה העברות ושליחות פוטנציאליות משרת אחד לאחר בתוך היררכית ה- DNS, כתובת ה-IP של השרת המארח בסופו של דבר מגיעה למפענח ה- DNS אצל הלקוח, שבתורו משלים את הבקשה על גבי פרוטוקול אינטרנט.
בנוסף, DNS כולל תמיכה בבקשות מטמון (שמירת התשובה על שאלות שנשאלו כדי לא לחפש שוב את התשובה). ספקי שירותי אינטרנט (ISPs) מתחזקים את שרתי ה- DNS שלהם ומשתמשים ב-DHCP כדי להגדיר לקוחות באופן אוטומטי, להקלת הנטל על משתמשים ביתיים להגדרות תצורת ה-DNS.