השיטה לקידום אתרים בגוגל – כיצד להשתמש במדיה חברתית ככלי לבניית לינקים ולקידום אתרים בגוגל?

13 מאי 2018, פורסם על ידי Admin ב- כללי, קידום בגוגל

למאמר הראשון בשיטה לקידום אתרים בגוגל

מדיה חברתית יכולה לספק פלטפורמה מעולה להפצת המודעות למותג. כאשר משתמשים בה כראוי, הנוכחות החברתית שלכם יכולה לשמש כבוסט לאסטרטגיית קידום אתרים בגוגל שבה אתם משתמשים, ע”י השגת תו איכות לחברה שלכם.

לינקים הם אחד מהמדדים הכי חשובים שבהם משתמשת גוגל בבואה להחליט כמה אתם רלוונטיים, חשובים ואמינים. ככל שהלינקים שיש לכם הם באיכות גבוהה יותר, כך יש יותר ערך לאתר שלכם וכן דירוג יותר גבוה בעמוד התוצאות החיפוש בגוגל.

 ספקו תוכן שמוסיף ערך

ישנן דרכים רבות להשיג לינקים אך מדיה חברתית מספקת הזדמנות טובה להרוויח לינקים באופן טבעי. ככל שאלגוריתם החיפוש נהיה יותר מורכב – כך קידום אתרים בגוגל אגרסיבי וכל מה שקרוב לרעיון של קניית לינקים נהיה פחות אפקטיבי ועשוי אף לפגוע בדירוג שלכם. אם אתם יוצרים תוכן שאנשים סבורים כי הוא בעל ערך, כך גדל הסיכוי שהם ירצו לשתף אותו.

ישנן וריאציות למה שאנשים סבורים שהוא בעל ערך, אולם איכות גבוהה של אינפוגרפיקה וכן פוסטים המספקים סטטיסטיקות, מידע איכותי וזוויות חדשות בנושאים שונים – אלו כולן נקודות פתיחה טובות. וידאו טוב הלוכד את תשומת לבם של הצופים הוא ללא ספק בר-שיתוף, וזוהי אחת הסיבות שכמעט 87% ממשווקי החברות והסוכנויות יוצרים וידאו לשיווק תוכן כיום.

פוסטים מקוריים ומבדרים הינם בעלי פוטנציאל להפוך לוויראליים. אבל אל תתרכזו אך ורק בערך הבידורי – פוסט שימושי ויציב הוא בעל סבירות גבוהה לספק חזרה לטווח הארוך (ובכך לתרוםרבות לקידום אתרים בגוגל), כיוון שאנשים יוכלו להשתמש בו כהתייחסות לתוכן שלהם. יותר סביר כי בלוגרים מנוסים וכותבי תוכן יקשרו בחזרה לתוכן שלכם מאשר שיצטטו או יגנבו אותו, במיוחד אם הוא נראה מהימן.

 תרמו לשיחה

האיכות של הפוסטים שלכם וכן התגובות שלכם היא בעלת חשיבות רבה יותר מאשר התדירות שלהם. ישנה עדיין סבירות גבוהה שאנשים יקשרו בחזרה לתוכן שלכם אם הוא בעל-ערך, אפילו אם זהו פוסט חד פעמי. יחד עם זאת, באמצעות תרומה תדירה, אתם יכולים לבנות את הנוכחות שלכם  ואת הסמכות שלכם בשדות הרלוונטיים. לא כל תגובה שלכם צריכה להיות עתירת ידע וחשיבות. אתם יכולים להוסיף הבלחות של מידע, לספק את דעתכם או אף להגיד “היי, פוסט מעולה” מפעם לפעם. בניית הנוכחות שלכם אומרת שאנשים בקהילה כבר מודעים לקיומכם ואף ישנו סיכוי שהם יחזרו להשתמש בתוכן שלכם במידה ואתם מספקים פוסטים בעלי ערך. אם אתם מתעדכנים בשיחה ומסוגלים להגיב בחיוב לשאילתות ולבעיות של אחרים, זה גם יכול לעזור לקידום אתרים בגוגל.

סיפוק של תוכן שקל לקשר בחזרה אליו זה שימושי במיוחד אם זה בין התגובות הראשונות לבלוג או לפוסט. להיות אחד מחמשת או עשרת הפוסטים הראשונים, במיוחד בעמוד הראשון, יכול בהחלט לעזור לאחרים לשים לב אליכם.

 זהו מטרות

הזמן והמשאבים שיש לכם לבזבז במדיה חברתית יהיו מוגבלים, אי לכך משתלם להגדיר את מטרותיכם באופן יעיל. האידאל הוא לחפש אנשי מפתח בעלי השפעה בשדה הרלוונטי. זה עשוי להגיד שתגובותיכם והפוסטים שלכם מתחרים עם רבים אחרים, אבל כאן הערך שאתם יוצרים עשוי לעזור להם להתבלט.

פייסבוק וטוויטר הינם שתי פלטפורמות זמינות לרוב האנשים, אבל עליכם גם לזהות באתריכם עוד מטרות כמו יוטיוב, פינטרסט וטאמבלר. אם אתם משווקים באזורים ספציפיים, בוודאי תרצו למרכז את מאמציכם באתרים הפופולריים ביותר בכל שוק. VK, למשל, הינה הרשת החברתית המועדפת ברוסיה, בעוד Orkut עשוי לעזור לכם להגיע לקהל בהודו וברזיל.

 השתמשו בכלים הנכונים

ישנם מספר כלים ושירותים שיכולים לעזור לקידום אתרים בגוגל שבכך שהם יאפשרו לך למצוא את המטרות הטובות ביותר. Followerwonk, למשל, מציע שירות אנליזה לטוויטר. הוא עשוי לעזור לכם לסווג ולהשוות את העוקבים שלכם ע”י מידע כמו תוצאות סמכות חברתית באחוזים עם URLs. אתם יכולים כמו כן למדוד תגובות לציוצים שלכם ע”י ניטור הפעילות שלכם לצד מספר עוקבים נוכחי.

 Fresh Web Explorer הינו כלי שימושי נוסף המחפש אזכורים למותג, חברה או מילת מפתח שלכם ומתאים אותו ל’סמכות פיד’. זה עשוי לעזור לכם למיין השפעות מפתח בסמכות פחותה יותר, מה שמאפשר לכם להתמקד במאמצים שלכם באופן יעיל יותר.

מאחר ולינקים ממדיה חברתית נוטים להיות תוצר של רווח ולא של קנייה או סחר, התוצאות של כל קמפיין קידום אתרים בגוגל יכולות להיות קשות לחיזוי. לינקים שהורווחו באמת ובתמים יכולים להיות בעלי ערך רב, שגורם למאמץ ללא ספק להשתלם!

למאמר הבא בשיטה לקידום אתרים בגוגל