השיטה לקידום אתרים בגוגל – כיצד להשאיר ביקורות אנונימיות בגוגל+

13 מאי 2018, פורסם על ידי Admin ב- כללי, קידום בגוגל

אחד מלקוחותנו במטרה אונליין, רופא במקצועו, התלונן בפנינו על כך שברגע ש”גוגל מקומות” (Google places) השתנה לפורמט החדש גוגל+ (Google+), כל המטופלים שלו איבדו את היכולת להשאיר ביקורות אנונימיות (מה שפוגע בעסקיו ובקידום האתרים בגוגל שהוא עושה).

 לאחר הפנייה מהלקוח הנ”ל החלנו לברר בקהילת מקדמי האתרים בגוגל מה הם יודעים בנושא.

 לאף אחד לא הייתה תשובה טובה, הם הציעו להשאיר ביקורות באתרי רופאים ספציפיים כמו אבל זה לא סיפק אותנו אז המשכנו לחפש פתרון. אפילו התשובה מהצוות של גוגל (באתר Google Groups) לא תרמה יותר מדי לפתרון הבעיה: “אכן כל ביקורת חדשה שמפורסמת בגוגל מקומות מקושרת לגוגל+ ולכן תהיה רשומה תחת פרופיל המשתמש בגוגל+. אנו מאמינים ששיתוף ביקורות באופן גלוי יוצר בסיס חזק ואמין יותר לביקורות בגוגל+. בפירסום ביקורות תחת הפרופיל האישי בגוגל+ ישנם גם יתרונות עסקיים, אנחנו מקבלים באופן תדיר ביקורות מפוברקות ולא אמיתיות שנכתבות על ידי מתחרים שלא מזדהים. למען משתמשים פרטיים ולמען עסקים אנו מחוייבים לספק מידע אמין ומדויק ככל האפשר. אנו מאמינים שקישור ביקורת עם האדם שרשם אותה ישמש לטובה את כולם”.

 הבנו למה גוגל פועלת כך. זה אכן הגיוני לדרוש מאלה שמשאירים ביקורות להזדהות בשמם המלא כאשר הם מבקרים מסעדה, בר או קפה. אך לא תמיד זה נכון. לא משנה עד כמה מדהים (או גרוע) הפרוקטולוג, גניקולוג, פסיכולוג או אונקולוג שלכם, סביר להניח שלא תרצו ששמכם יקושר לביקורת אונליין שכולם יוכלו לראות לנצח.

ביקורות אנונימיות ביוטיוב

הרגשנו רע עם חוסר היכולת שלנו לעזור ללקוחותינו הרופאים וכאשר ראינו את זה Googler John Mueller share something on Google+ על כתיבת ביקורות אנונימיות ביוטיוב, לא הצלחנו להבין איך זה אפשרי לטובת סרטוני חתולים טיפשיים אך לא בשביל עניינים רפואיים רציניים? שאלנו את השאלה הזאת כהערה על הכתבה בגוגל+ ולשמחתנו ג’ון הואיל בטובו לענות. הוא אמר שזה אפשרי לחלוטין להשאיר ביקורות אנונימיות על עסקים.

מסתבר שבצעד שנראה מנוגד לרוח ולמטרות של גוגל+, גוגל למעשה מאפשרת להשאיר ביקורות אנונימיות דרך דפים שנוצרו ללא הפרופיל הראשוני שלך בגוגל+ (אולי גוגל חושבת על אנשים כמונו שעוסקים בקידום אתרים בגוגל ??) בכל מקרה, ככה תוכלו להשאיר ביקורות אנונימיות בגוגל+ מקומות ועוד…

ביקורות רפואיות אנונימיות בגוגל+ מקומות

גשו לדף הפרופיל שלכם בגוגל+ ותלחצו על הלחצן בצד שמאל למעלה, לאחר מכן לחצו על “דפים”. ברגע שדף חדש נטען, לחצו על “צור דף” שמופיע בפינה הימנית העליונה.

לאחר מכן תצטרכו לבחור קטגוריה, במקרה הזה “אחר”.

תוכלו לקרוא לחשבון הפקטיבי שלכם איך שתרצו, אך זכרו שכל שם שתבחרו יופיע תחת הביקורות שתשאירו.

אם אתם רציניים, אני מציע משהו כמו “אנונימי” או “משתמש גוגל”. זכרו שלפני הפורמט החדש של גוגל+ ביקורות שהושארו בצורה אנונימית, נכתבו תחת השם “משתמש גוגל”, כך שסביר להניח שזה הכינוי הנפוץ ביותר.

ברגע שסיימתם, פשוט לחצו “המשך” ואז תועברו לפאנל של “דפים”.

עכשיו כל שעליכם לעשות ברגע שתרצו להשאיר ביקורת אנונימית זה:

  1. להעביר לפרופיל הפקטיבי שלכם על ידי לחיצה על תמונת הפרופיל הראשית שלכם בפינה הימנית למעלה ואז תבחרו בחשבון הפקטיבי.
  2. מצאו את העסקים בגוגל+ מקומות על ידי לחיצה על הלחצן האחר בפינה השמאלית למעלה. בתפריט שנפתח לחצו על “מקומי” ואז חפשו את העסק הרצוי, לחצו על סימן העיפרון מימין לרשימת העסקים, ולבסוף רשמו את הביקורת שלכם.

כשתסיימו, תקבלו הודעת “תודה”.

אבל יכולה להיות בעיה.

הבעיה היא, לא בטוח שמלבד מי שעוסק בקידום אתרים בגוגל, מישהו יעשה בזה שימוש לגטימי. ובכנות, רוב מקדמי האתרים בגוגל ישתעשעו עם זה קצת. להיות קשור לחשבון עיקרי, נותן לגוגל יכולת לשלוט, אך למה לתת לאנשים יכולת ליצור ולבנות חשבונות פקטיביים מרובים עם תתי חשבונות פקטיביים (ולמעשה להגביר את הרווחים מהחשבונות או מהביקורות בהם).

אין ספק שלגוגל יש אלגוריתם שיכול לבדוק את זה, וביקורות עוברות תהליך נוסף לאחר שהן נרשמות. אך יתכן בהחלט שעדיין יש פירצות במערכת.

למען הסר ספק, אנו לא מציעים למישהו לקחת חלק בפעילות של הודעות פקטיביות, זה לבטח הפרה של תנאי השימוש של גוגל. תהיינה לבטח השלכות אם גוגל תגלה נסיונות לתחמן את המערכת. זכרו זאת אם אתם מפיצים ספאם מחשבון גוגל+ שלכם שיכול להיות מקושר לחשבונות אחרים שלכם (כולל Webmaster Tools, AdWords  ו – Analytics) אז אל תסתכנו.

הנקודה שאנו מנסים להדגיש היא שמעט מאוד אנשים (מלבד מקצוענים בתחום קידום אתרים בגוגל) יטרחו כל כך על מנת להשאיר ביקורת אנונימית. אין סיכוי שנוכל להסביר זאת ללקוח שלנו (הרופא) בפנים רציניות, ואין סיכוי שהוא יבין את זה ויגיד לכל מטופליו לעשות את זה. למרות שלמעשה התהליך הזה עובד, לרוב האנשים הוא מסובך ולא זמין.

זה עובד ואתם אנונמיים

אז אם ברצונכם להגיב בצורה אנונימית בגוגל+ לטובת קידום אתרים בגוגל, כעת אתם יודעים מהי הדרך הקלה והפשוטה ביותר לעשות זאת.