המדריך השלם לקידום בגוגל – מבוא

09 מאי 2018, פורסם על ידי Admin ב- קידום בגוגל

המושג קידום בגוגל חדש לך? צריך לשפר את הידע שלך? המדריך המלא לקידום בגוגל למתחילים מכיל את כל הידע הנחוץ לך להגעה לרמה מקצועית של קידום אתרים בגוגל.

*במדריך יש התייחסות בעיקר למנוע החיפוש של גוגל אך העקרונות הכלליים זהים עבור כל מנועי החיפוש.

מה זה קידום בגוגל?

קידום אתרים זו שיטה לשיפור וקידום אתרי אינטרנט במטרה להגדיל את כמות המבקרים שמגיעים לאתר דרך מנועי חיפוש. יש אספקטים רבים לממ”ח, מהמילים שבדף האינטרנט ועד הדרך שבה אתרים אחרים מקשרים אלייך ברשת. לעיתים ממ”ח הוא אפילו רק לוודא שהאתר שלך בנוי בצורה שמנועי חיפוש מבינים.

קידום בגוגל זה לא משהו שקשור רק למנוע החיפוש עצמו, מדובר גם בלהפוך את האתר שלך טוב יותר לאנשים שגולשים בו. אצלנו במטרה אונליין מאמינים שהעקרונות האלו הולכים יד ביד.

המדריך נועד לתאר את כל התחומים של קידום אתרים בגוגל – ממחקר הביטויים והמילים שיוצרות תנועה ברשת, הפיכת האתר לידידותי למנועי חיפוש, בניית הקישורים ושיווק הערכים הייחודיים שיש לאתר/לארגון להציע. אל דאגה, אם אתה לא מתמצא בכל התחום הזה, אתה לא לבד.

למה האתר שלי צריך קידום?

רוב התנועה ברשת מתרחשת באמצעות מנועי החיפוש הפרסומיים הגדולים – גוגל, בינג ויאהו. בישראל החיפוש בגוגל בולט מעל השאר בצורה משמעותית. למרות שרשתות חברתיות וסוגים נוספים של תנועה ברשת יכולים לגרום למבקרים רבים להגיע לאתר שלך, מנועי חיפוש הם השיטה העיקרית של משתמשים לנווט ברשת. זה נכון בין אם האתר שלך נותן תוכן, שירות, מוצרים, מידע או כל דבר אחר.

מנועי חיפוש הם ייחודיים בכך שהם מספקים תנועה ייעודית ברשת – אנשים מחפשים את מה שאתה מציע, מנועי חיפוש הם הדרך לגרום לזה לקרות. אם האתר שלך לא ניתן למציאה במנועי חיפוש או שהתוכן שלך לא יכול להירשם במסד הנתונים שלהם, אתה מפסיד הזדמנות נדירה שזמינה לאתרים שכן נמצאים במנועי חיפוש.

שאילתות חיפוש, המילים שמשתמשים מקלידים לתוך תיבות החיפוש, נושאות ערך יוצא דופן. מניסיון נלמד שתנועה במנועי חיפוש יכולה להביא להצלחתו (או לכישלונו) של ארגון שלם. מבקרים שמובלים לאתר ספציפי יכולים לספק לאתר פרסום, רווח וחשיפה ברמות שלא אפשריות באפיקי פרסום אחרים. השקעה בקידום בגוגל, בין אם בזמן או בכסף, יכולה להחזיר את שוויה טוב יותר מסוגים אחרים של שיווק וקידום.

למה מנועי החיפוש לא יכולים להבין את האתר שלי בלי קידום אתרים?

קידום אתרים בגוגל הוא תחום שאינו חדש אלא נולד מאז צצו לעולם מנועי חיפוש, עוד לפני קיומו של גוגל. מנועי חיפוש הם חכמים, אבל הם צריכים עזרה. מנועי החיפוש הגדולים תמיד משפרים את הטכנולוגיה שלהם כך שתגיע עמוק יותר בתוך הרשת ותחזיר תוצאות טובות יותר לחיפושים של משתמשים. למרות זאת יש הגבלות לדרך שבה מנוע חיפוש עובד. כשקידום אתרים נכון יכול להביא לאתר אלפי מבקרים ותשומת לב, הצעדים הלא נכונים יכולים להסתיר ולקבור את האתר שלך עמוק בתוך תוצאות החיפוש שם החשיפה היא מינימלית.

בנוסף להפיכת התוכן לזמין עבור מנועי חיפוש, קידום בגוגל עוזר למקם את האתר במקום בו המשתמשים ימצאו אותו בקלות יתרה. האינטרנט הופך תחרותי יותר ויותר, ולחברות שמיישמות את עקרונות הקידום יהיה יתרון ניכר בהיבט הלקוחות והמבקרים.

האם אני יכול לבצע קידום בגוגל לעצמי?

עולם קידום האתרים הוא עולם מורכב, אך רוב האנשים יכולים בקלות לפחות להבין את הבסיס. אפילו כמות קטנה של ידע יכולה לשנות. ברוב המקרים, לימוד קידום אתרים בגוגל הוא ללא עלות וזמין ברשת, כולל מדריכים כמו זה. בשילוב עם קצת תרגול תוכל להבין היטב את התחום.

בהתאם לזמן שתשקיע, הרצון ללמוד, ומורכבות האתר שלך, אתה עלול להחליט שדרוש לך מקצוען. במטרה אונליין מצויים מיטב המקצוענים והיא בעלת כלי קידום ייחודיים ומוצלחים ומוניטין טוב להצלחה בקידום אתרים בגוגל.

כמה מהמדריך הזה אני צריך לקרוא?

אם אתה רוצה ברצינות לשפר את תנועת החיפוש באתרך ואינך בקיא בקידום בגוגל, אנחנו ממליצים לקרוא את המדריך במלואו. המדריך קצר (יחסית להיקף התחום) ופשוט להבנה. כיוון שנתת לנו את תשומת הלב שלך, אנו משתדלים להישאר נאמנים לציטוט המפורסם של מר וויליאם סטרנק:

“משפט לא צריך להחיל מילים שאינן נדרשות, פסקה לא צריכה להחיל משפטים שאינם נדרשים, מאותה הסיבה שציור לא צריך להחיל קווים שאינם נדרשים ומכונה לא צריכה להחיל חלקים שאינם נדרשים”

כל פסקה של המדריך הזה היא קריטית לשם הבנה של החלקים האפקטיביים ביותר לקידום בגוגל.

לפרק הבא בקידום בגוגל