הבסיס של הבסיס: מה זה HTTPS?

22 יולי 2018, פורסם על ידי Admin ב- קידום בגוגל

HTTPS מאבטח את החיבור לאתר שבו אתה גולש. בסרגל שורת הכתובת של האתר ממוקם אייקון קטן של מנעול, האם המנעול סגור? אם כן, החיבור מאובטח. האם הוא פתוח, או האם יש סוג אחר של אייקון או הודעה? אם כן, האתר אינו מאובטח והוא חשוף להתקפות.


שימוש בחיבור לא מאובטח משמעו שהאקרים/פושעים יכולים ליירט את הנתונים ששלחת לאתר, כמו הסיסמא וכתובת המייל שלך. לכן, בפוסט זה נסביר מה זה HTTPS ואיזה תפקיד הוא משחק בקידום בגוגל.

HTTP לעומת HTTPS

כאשר מקלידים את הURL בסרגל החיפוש, הדפדפן מבקש מהאתר את כתובת ה- IP שלו- לדוגמא, 123.456.7.89. מספר זה הוא הכתובת שהאתר מקבל באינטרנט. הדפדפן מתחבר למספר זה כדי להתחבר לאתר הנכון. כל זה נעשה בצורה גלויה ללא הצפנה, כך שכולם יכולים ליירט את התנועה הזו. כאשר אתה רוצה להיכנס לאתר דרך חיבור HTTP, הנתונים שאתה מכניס – שם משתמש וסיסמא – נשלח בתמליל פשוט, וזה גרוע מאד.

HTTPS מאבטח את התהליך הזה. ה- HTTPS מצפין את החיבור בין הדפדפן לאתר, ומוודא שאף אחד לא יצליח ליירט את הנתונים שנשלחו בין שניהם. כל אתר שמעוניין להגן על עצמו צריך אישור SSL. הדפדפן בודק את אישור האתר ומאשר את הלגיטימיות שלו מול החברה שהפיקה אותו. אם ברצונך  לראות מי הפיק את האישור, יש להקליק על אייקון המנעול. על ידי שימוש ב- HTTPS, אתרים לא רק מאבטחים את פרוצדורת הכניסה שלך והנתונים האישיים שלך, אלא גם את פעולותיך באתר ואת האתרים שאתה מבקר בהם.

מלבד אבטחת האתר, HTTPS חיוני לאתרים שרוצים להשתדרג לפרוטוקול אינטרנט חדש יותר, בטוח יותר ומהיר יותר, הנקרא HTTP/2. HTTP/2 כולל טכנולוגיות שונות ההופכות את האתרים למהירים יותר.

רוצים לקרוא עוד על תעודת SSL ? למאמר בנושא תעודת SSL לחצו!

חשיבות ה- HTTPS למשתמש

לכולם יש זכות לפרטיות ברשת. אנו מבצעים משימות קריטיות באינטרנט, ולכן עניין האבטחה חשוב לנו מאד. מספר גדל של אתרים עובר ל- HTTPS. 61% מהאתרים של Firefox נשלחים דרך HTTPS . ה- HTTPS הוא חובה לכל סוג של אתר, גם אם אתה הבעלים של מאפייה בפינת הרחוב ולא שולח או מבקש נתונים רגישים דרך האתר שלך.

חשיבות ה- HTTPS לקידום אורגני

ב- 2014, גוגל הצהירה כי פרוטוקול HTTPS מאובטח יהפוך לפקטור דירוג. כיום, הדירוגים שלך כמעט ולא מושפעים מהפעלת ה- HTTPS. אבל לא מדובר רק הדירוגים, אלא גם בחוויית המשתמש ורכישת אמון הלקוחות העתידיים שלך. בלתי נמנע שנעבור כולנו ל- HTTPS בעתיד. לכן, חשוב מאד שהאתר שלך יעבור ל- HTTPS כמה שיותר מוקדם.

קיימים כמה דפדפנים המציגים הודעות ‘לא מאובטח’ כאשר באתר שלך אין חיבור HTTPS או כאשר אתה מנסה לשלוח נתונים דרך ה- HTTP באתר ה- HTTPS שלך. קל להרתיע גולשים! רוב הלקוחות יעברו לאתר המתחרה, ברגע שיראו “אתר לא מאובטח”.

עבור ל- HTTPS עוד היום!

לפני כמה שנים, מעבר ל- HTTPS הייתה משימה מורכבת. היו אתרים גדולים שחיכו שנים להשלמת המעבר, בגלל שזה היה כרוך בכמה אתגרים כמו האטת האתר ושיקולי עלות/תועלת. בימים אלה, למרות שהמשימה עדיין לא קלה, היא אפשרית. אם אתה מתכנן לעבור ל- HTTPS, כדאי לך ליצור רשימת משימות כדי לוודא שאתה לא שוכח כלום במהלך התהליך.

למידע נוסף לגבי אבטחת האתר שלך, צרו איתנו קשר ונעזור לכם!