חייגו אלינו 073-7599410
 

חשיבות מבנה האתר בקידום בגוגל

11 מרץ 2018, פורסם על ידי מטרה אונליין ב- מאמרים
מבנה אתר מסודר

חשיבות מבנה האתר

 

מבנה האתר הוא מימד חיוני וחשוב ולוקח חלק משמעותי בבנייית אסטרטגיית קידום לאתר. מבנה האתר מראה לגוגל מהם הכתבות והדפים החשובים ביותר. תוכל להשפיע על בחירת הכתבות שיופיעו במקום הגבוה ביותר בתוצאות החיפוש באמצעות מבנה האתר שלך. לכן, חשוב לעשות זאת בצורה הנכונה! בנוסף, מדובר בפעולה קלה לביצוע במערך הקידום שלך. תוכל להתחיל לשפר את מבנה האתר שלך היום! בפוסט הזה, שמציג את כללי הבסיס של קידום במנועי החיפוש, אסביר את החשיבות של מבנה האתר לצורך קידומו במנועי החיפוש.

 

ככל שהאתר שלך גדל, הוא נהיה יותר מבולגן.

ככל שאתה כותב יותר פוסטים, או מוסיף דפי מוצר, האתר שלך נהיה יותר עמוס. אתה צריך לארגן אותו בצורה מסודרת, כדי לוודא שאתה, הגולשים וגוגל תוכלו למצוא את הדבר שאתם מחפשים, כשהאתר מסודר בצורה נכונה, קל למשתמשים ולגוגל למצוא את התכנים ולסווג אותם על פי הרלוונטיות לחיפושים השונים במנועי החיפוש.

נניח שאתה סופר,וכל יום אתה כותב סיפור חדש, אתה מסיים לכתוב את הסיפור ואתה מדפיס אותו. אתה מסיים לכתוב את הסיפור שלך ומניח אותו בשולחן או מדף… אחרי זמן מסויים הסיפורים מתחילים להצטבר לכמות גדולה. לאחר שנה של כתיבה, יש לך 365 סיפורים על השולחן. לאחר 3 שנות כתיבה, יהיו לך יותר מאלף….הרבה נכון ?  נכון. עכשיו, אתה רוצה למצוא אתה הסיפור שאתה הכי אוהב אבל…איפה תמצא אותו ? הכל פשוט שוכב בערמה אחת ומבולגנת שלא מחולקת ולא מאורגנת. כך נראה אתר שלא מסודר בצורה נכונה, ערמה של דפים קטגוריות ופוסטים לא מאורגנים שלא מסווגים בצורה הנכונה והברורה ביותר לגוגל או למשתמשים.

 

אם אינך מארגן את התכנים שלך בצורה מסודרת, הסיפורים שלך, הפוסטים שלך ודפי המוצר שלך ילכו לאיבוד. הגולשים לא יוכלו למצוא את הדבר שהם מחפשים, ויתירה מזו- גם גוגל יאבד את הצפון, וזהו בעצם השלב הקריטי לקידום האתר שלך בגוגל.

למה מבנה האתר חשוב לגוגל?

ישנן שתי סיבות לכך שמבנה האתר חשוב לגוגל, או במילים אחרות, לסיכויים שלך להגיע למקומות גבוהים במנועי החיפוש.

 

  1. המבנה מדריך את גוגל

 

מבנה האתר שלך נותן לגוגל מושג איך למצוא את התכנים היותר חשובים לך.

מבנה האתר שלך קובע אם מנועי החיפוש יוכלו להבין מה נושא האתר שלך ומה אתה מוכר. גוגל סורק אתרי אינטרנט על ידי מעקב אחר קישורים, פנימיים וחיצוניים, תוך שימוש ברובוט שנקרא "גוגל בוט". באמצעות מעקב אחר קישורים גוגל יכול לקבוע את היחסים בין הדפים השונים. מבנה האתר בעצם מדריך את גוגל איך לחפש ואיך למצוא ולכן הוא חובה בכל אתר שרוצה לקדם עצמו.

 

  1. תחרות פנימית באתר

 

הסיבה השנייה שבגללה מבנה האתר חיוני לגוגל היא שללא מבנה מסודר, אתה תתחרה עם עצמך על מיקום גבוה במנועי החיפוש. רוב הסיכויים שבאתר שלך יש תכנים מסויימים שחוזרים על עצמם בפוסטים ועמודים שונים, אבל גוגל לא ידע איזה פוסט הוא החשוב ביותר, אלא אם 'תנחה' אותו.

עיקרון העדיפות צריך להנחות את התכנים שלך. אם נחזור להקבלה של ערמת הסיפורים בשולחן אם לא חילקת את הסיפורים לקטגוריות וסוגים, אי אפשר לדעת איזה סיפור הכי חשוב.

לכן חלוקת הסיפורים לקטגוריות כמו סיפורים על הבית, סיפורים על חברים וסיפורים על הילדות יסדר את התכנים לפי מידת הרלוונטיות שלהם.

כל עוד הסיפורים נשארים לא מחולקים גוגל לא ידע לעולם איזה סיפור הכי חשוב והכי רלוונטי למשתמש המחפש.

במידה ואינך 'מספר' לגוגל אילו פוסטים הם החשובים ביותר, הפוסטים יתחרו על 'תשומת לב'. אתה תתחרה עם הדפים שלך על מיקום גבוה בתוצאות החיפוש. הפיתרון הוא פשוט: עליך ליידע את גוגל אילו דפים הם החשובים ביותר עבורך. תנחה את גוגל בנוגע לסיפור שצריך להיות בראש הערימה. כדי לעשות זאת, אתה צריך מבנה קישורים פנימיים טוב.

 

איך להתחיל ליצור את מבנה האתר?

מה הם הדברים שאתה צריך לעשות כדי לשפר את מבנה האתר שלך? מה תוכל לעשות כדי למנוע ממבנה האתר שלך להפוך לבעיה? אתן שלוש עצות בסיסיות לשיפור מהיר של מבנה האתר.

 

 

  1. הסר את התכנים הישנים

חנויות רבות מוכרות סוגים שונים של מוצרים (בגדים, נעליים) בכל עונה. אם אינך מתכוון למכור את אותו המוצר שוב, עליך עדיף להסיר דפי מוצר אלה. עם זאת, יתכן ויהיו לך קישורים לדף שאתה רוצה להסיר, לכן עליך לוודא שאתה מרוויח מהקישורים האלה, גם אם הדפים כבר אינם קיימים. מה שעליך לעשות זה לבצע הפנייה מחדש לקישורים לעמוד אחר שיהיה רלוונטי באותה מידה.

 

  1. הערכת הקטגוריות שלך

עליך לוודא שהקטגוריות שלך בעלות גודל זהה, חשוב למשל על דוגמת ערמת הסיפורים. אם ערמה אחת של סיפורים נהיית גדולה לעומת ערמה אחרת, יהיה קשה למצוא סיפור ספציפי בערמה הגדולה הזו, בעוד שקל בהרבה לחפש בערמה קטנה. עם זאת, הערמה הגדולה כנראה חשובה מאד, בגלל שבכל זאת רשמת הרבה מאוד באותו נושא.

הקטגוריות נהיות גדולות מידי כאשר אתה כותב הרבה על נושא ספציפי אחד ופחות על אחרים. בשלב מסויים, עליך לחלק את הקטגוריה הבודדת לשתי קטגוריות. כלל אצבע טוב לגודל הקטגוריות הוא לוודא שאף קטגוריה אינה גדולה פי 2 מכל קטגוריה אחרת. כאשר קטגוריה אחת גדולה משמעותית מאחרות, האתר שלך נהיה בלתי מאוזן. יהיה לך קשה לדרג פוסטים בקטגוריה גדולה. הערמה נהיית גדולה מידי לחיפוש.

  1. שפר את מבנה הקישורים הפנימיים שלך

עליך לוודא שאתה מקשר לכתבות החשובות ביותר שלך. מבנה קישורים פנימיים טוב הוא כלי חיוני לקידום האתר.

מסקנה: התחל בשיפור מבנה האתר שלך.

חשוב לזכור שמבנה האתר שלך הוא חלק מתהליך רחב ומתמשך. האתר שלך יגדל ולכן הוא ידרוש תחזוקה. שיפור ותחזוקת מבנה האתר צריך להיות מימד עיקרי בכל אסטרטגיית קידום במנועי החיפוש. מדובר בחלק קל לביצוע בתהליך הקידום. זה משהו שאתה יכול לשלוט עליו, ולשפר אותו במהירות יחסית.

פרסם תגובה

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *